Ďalšie plány

Naša organizácia (Slovenská organizácia pre vesmírne aktivity) sa od roku 2009 rozrástla na viac ako 80 členov. Je to fantastické podhubie rôznorodosti a talentov pre vznik nových projektov, startupov, či spinoffov.

Predovšetkým máme v pláne zodpovedne dotiahnúť projekt skCUBE so všetkým potenciálom, ktorý ponúka. Čo nás všetko ešte čaká?

  • Komunikovanie so satelitom
  • Práca s dátami (študenti & vedci & verejnosť)
  • Popularizácia vesmíru a motivovanie mladých (S družicou po Slovensku)
  • Obhajoba vesmírneho výskumu, rozvoj AeroSpace sektora na Slovensku

 

ĎALŠIE PROJEKTY

Trúfame si v oblasti elektroniky na ďalšie výzvy

Chceme udržať a dať perspektívu technologickému tímu. Dokázali sme, že sme schopní od nuly navrhnúť, integrovať elektroniku podľa tých najprísnejších noriem kozmických technológii. Prešli sme prísnymi testami. Obrovské množstvo technologických inovácii sme “natrepali” do kocky, ktorá má rozmery 10 x 10 x 10 centimetrov. Trúfame si v oblasti elektroniky na ďalšie výzvy a sme otvorení komerčným spoluprácam s technologickými firmami doma i v zahraničí.

Brúsime si zuby na ďalší husársky kúsok - prvú slovenskú raketu!

Je to sen nášho Csabu, ktorý je raketový inžinier a z ničoho vyvinul prototyp unikátneho raketového motoru (na hybridný pohon). Projekt (ARDEA) potrebuje podporu, elektroniku a mechaniku, je toho veľa. Chceme Csabovi pomôcť tento sen snívať a najmä premeniť ho na realitu. Pozrite si o projekte viacej.

Chceme robiť aplikovaný výskum so satelitnými dátami

S našimi vedátormi chceme rozvíjať aj výskumné aktivity, a to predovšetkým v oblasti aplikovaného výskumu. Chceme prinášať praktické aplikácie, ktoré ľuďom zjednodušujú život. Konkrétne sa chceme zamerať na prácu so satelitnými dátami, ktoré sú k dispozícii vďaka projektom Európskej komisie (Galileo, Copernicus). Sú to príležitosti, ktoré môžu otvoriť nové celkom nové príležitosti pre rôzne komerčné aplikácie a inteligentné služby pre štát, napríklad v oblasti dopravy, životného prostredia, poľnohospodárstva, ale aj obrany.